“6. Bölge Müdürlüğü Dinamik Yükler Altında Depolamalı Tesislerin Performansının Belirlenmesi Danışmanlık Hizmet Alımı 1. Grup” İşinin Sözleşmesi İmzalandı.

2023-12-06T09:19:04+03:00

DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen, “6. Bölge Müdürlüğü Dinamik Yükler Altında Depolamalı Tesislerin Performansının Belirlenmesi Danışmanlık Hizmet Alımı 1. Grup” işinin sözleşmesi,  DSİ Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Sayın Muharrem Çağlancı’nın başkanlığında, Başkan Yardımcıları Sayın Keriman Ulusoy, Sayın Faruk Sezer, Sayın Hüsnü Barış Tozkoparan, Sayın Mutlu İlker Peker, Sayın Özkan Yaylacı, İhale Şube Müdürü Sayın Mehdi Doğan Tractebel Hidro Dizayn Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Hakan Okuyucu ve İş Ortağımız Bar-Su Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Harun Askeroğlu’nun katılımlarıyla, 05.12.2023 tarihinde imzalandı.

 Proje kapsamında,  DSİ 6. Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde olası yıkıcı depremlerden etkilenme ihtimali olan depolamalı 10 adet tesisin baraj gövdesi, yardımcı yapıları (dolusavak, dipsavak, ölçüm tesisleri, yollar, sanat yapıları, vb.) rezervuarı ve hidromekanik/elektromekanik ve elektrik teçhizatının mevcut durumu değerlendirilecek, güncel sismik tehlike analizleri doğrultusunda (OBE, MCE, SEE) stabilite analizleri (statik ve dinamik analizler) yapılıp her bir depolamalı tesisin gerçekleşmesi olası bir deprem yükü altındaki performansı belirlenecek ve mevcut durum değerlendirmesi yapılacaktır.

Bu gönderiyi paylaş