Hakkımızda

Hakkımızda

2023-04-12T14:16:55+03:00

Tractebel Hidro Dizayn Mühendislik A.Ş.

1998 yılında kurulan Hidro Dizayn, kısa sürede büyüyerek Türkiye’nin en dinamik mühendislik firmalarından birisi haline gelmiştir.

2010 yılında Anonim Şirket’e dönüşen Hidro Dizayn, Şubat 2011’de dünyanın sayılı müşavirlik şirketlerinden birisi olan Lahmeyer International GmbH ile gerçekleştirdiği ortaklıkla, yurtdışı faaliyetlerini arttırmaya başlamıştır.

Lahmeyer’in Aralık 2014 tarihinde Tractebel’e satışının doğal bir sonucu olarak, Şubat 2011 de Lahmeyer ile başlayan ortaklık yapısı, bugün Tractebel ile devam etmektedir. Enerji ve altyapı mühendisliğinde 100 yıldan fazla tecrübesi olan Tractebel, bir dünya devi olan ENGIE (eski adıyla GDF SUEZ) Grubu’nun mühendislik bölümüdür.

Tractebel Hidro Dizayn, bir projenin fizibiliteden başlayıp, işletmeden çıkarmaya kadar tüm aşamaları için uluslararası alanda hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Bugün yurtdışında gerek özel sektöre gerekse doğrudan resmi kurum ve kuruluşlara mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sunarak sağladığı döviz girdisiyle, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Başta hidroelektrik projeleri olmak üzere geniş bir yelpazede mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sunmakta olan Tractebel Hidro Dizayn’ın başlıca hizmet alanları:

  • Başta Hidroelektrik, Solar, PV ve Rüzgâr olmak üzere, Yenilenebilir Enerji;
  • Sulama ve Taşkın Koruma;
  • Kentsel Altyapı ve Çevre;
  • Ulaştırma;
  • Termik Santral projeleridir.

Gürcistan Cumhuriyeti ile başlamış olan yurtdışı atılımları, Türki Cumhuriyetler, Fildişi Sahili, Kamerun, Kenya, Arnavutluk, Avusturya, Romanya, Bosna Hersek, Afganistan, Azerbaycan, Kuzey Irak, KKTC, Tayland, Gürcistan, Hindistan, Pakistan, Kazakistan, Laos ve Avustralya’da hız kesmeden devam etmektedir.

Hidro Dizayn’ın Vizyonu; ülkemizin mühendislik ve müşavirlik sektörüne dinamizm ve yenilikler katarak zirvesine ulaşmak, uluslararası alanda da ülkemiz adına ilklere imza atıp, işlerimizi zamanında, doğru ve kaliteli yaparak, Türkiye’yi ve camiamızın bayrağını hak ettiği yerlere taşımaktır. Bu amaçla, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve ülkemizin mühendislik alanındaki gelişmelerine katkılarda bulunmaktadır.

Yenilenen yapısı ve genişleyen faaliyet alanları ve onu bugünlere getiren uzman kadrosunun yanı sıra proje bazında destek aldığı akademisyen ve çözüm ortaklarından aldığı güçle istikrarlı ve sürekli gelişimi hedefleyen Hidro Dizayn, kendisine gösterilen güvene layık olmak için tüm gücüyle çalışmaya devam edecektir.

1998

Kuruluş

Kuruluş

Hidro Dizayn 1998 yılında Limited Şirket olarak kurulmuştur.

2011

Lahmeyer International

Lahmeyer International

Lahmeyer International Grubu 2011 yılının Şubat ayında Hidro Dizayn’a ortak olmuştur.

2014

Tractebel

Tractebel

Tractebel, Aralık 2014’te Lahmeyer’i (dolayısıyla, Hidro Dizayn’daki hisselerini de) satın almıştır.

2021

Tractebel Hidro Dizayn

Tractebel Hidro Dizayn

“Tractebel Engineering Ltd. Şti. (Türkiye) ile Hidro Dizayn, 27.10.2021 tarihinde resmi olarak birleşmiştir. Bu birleşme sonucunda şirketimizin unvanı “Tractebel Hidro Dizayn Mühendislik A.Ş.” olarak değişmiştir.”