Sorular ve Cevaplar

Bütün sorularınızı yanıtlayacağız!

Genel

Hidro Dizayn’ın başvuranlarda aradığı tipik nitelikler var mı?
Bunu genelleştirmek zor. Ancak, nitelikler bakımından başvurduğunuz pozisyonun koşullarını sağlıyor olmalısınız.
Dahası, farklı görevlere istek ve heyecan duyuyor olmanız ve takım arkadaşlarıyla uyumunuz bizler için önemli.

Bazı pozisyonlar için başvuru son tarihi bölümünde “hemen” yazmakta. Bana gereken bildirim süresine rağmen bu pozisyonlara başvurursam değerlendirmeye alınır mıyım?
Tabii ki. Biz çoğu pozisyonu “hemen” doldurmak istiyoruz. Ancak, pozisyon için en uygun aday siz iseniz bu konuda tolerans gösteriyoruz.

Başvurumda neler olmalı?
Temel olarak sizin tarafımızca doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacak herşeyi başvurunuzda sunabilirsiniz. Özel olarak, sizin niçin ilgili pozisyona en uygun aday olduğunuzu özetle anlatan bir ön yazıyı sistemimize kaydetmenizi istemekteyiz. En son mezun olduğunuz okulun diploması ve önceki deneyiminize ait belgeleri de sistemimize yüklemelisiniz. Varsa son beş yıla ait eğitim sertifikalarınızı da eklemeniz başvurunuzun değerlendirilmesini hızlandıracaktır. Sistemimize işe başlayabileceğiniz en erken tarih veya size gereken bildirim süresi ve ücret beklentinizi yazmayı lütfen unutmayınız.

Nerede çalışacağım?
Bu, pozisyona göre değişebiliyor. Her açık pozisyon için nerede çalışacağınız tanımlanmıştır. Merkezi pozisyonlara başvuruyorsanız Balgat-Çankaya / Ankara ofisimizde çalışacaksınız. Proje bazlı danışmanlık (kontrollük) pozisyonlarımıza başvuruyorsanız, belli bir süre merkez ofisimizde çalışabilirsiniz. Ancak genellikle bulunduğunuz yerden doğrudan projeye gönderilmektesiniz.

“Seyahatlara elverişli olmak”tan ne anlamalıyız?
Projelerimizin veya müşterilerimizin yurtiçinde farklı şehirlerde ve hatta yurtdışında oluşu, kısa süreli seyahatler gerektirebilmektedir. Sözleşmelerimizde bu konuyla ilgili yükümlülüklerimiz bulunduğundan, çalışanlarımızın buna uyum sağlamasını tercih etmekteyiz. Bu seyahatleri, mümkün olduğunca önceden çalışanlarımıza bildirmekte, onlarla birlikte planlamakta ve onların hazırlık yapmalarını sağlamaktayız.

Müşavirlik hizmetleriniz genellikle nerelerdedir?
Hidro Dizayn’ın hedefleri arasında yurtdışı pazarında da söz sahibi olmak vardır. Bu nedenle, şu an çoğu yurtiçinde –özellikle ülkenin iç, kuzey ve doğu bölgelerinde- olan müşavirliklerimize ek olarak Gürcistan pazarına da girmiş bulunuyoruz. Gelecek yıllarda yurtdışı pazarında daha çok yer almayı hedefleyen şirketimiz, yurtdışı müşavirlik kadrolarına da adaylar beklemektedir.

Yurtdışı görevlerinde gittiğimiz ülkenin dilini konuşuyor olmak aranan bir özellik midir?
Hiç dert etmeyin. En azından işinizi yapacak düzeyde İngilizce biliyor olmanız bizim için yeterli. Bu, hemen hemen her yerde tüm teknik konuları müşterilerle ve yüklenicilerle tartışabilmeniz için yeterli olacaktır.
Başvurumu nasıl yapmalıyım? Elektronik olarak mı postayla mı?
Başvurunuzu sistemimiz üzerinden elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

İnternet sayfanızdaki açık pozisyon duyuruları sürekli güncelleniyor mu?
Tabii ki, tüm açık pozisyonları buradan takip etmeye devam ediniz. Bir pozisyon uygun aday işe alınarak kapandığında, sistemimizden onu hemen silmekteyiz.

Genel başvuru yapabilir miyim?
Evet! Belirli aralıklarla duyurduğumuz “Genel Başvuru”larımıza sistemimiz üzerinden başvurabilirsiniz.

Staj ve Tez

Staj ve tez imkanı var mı?
Şirketimizde staj olanağı bulunmaktadır. Şirket çalışanlarımız çalıştıkları projelerle ilgili yüksek lisans/tez çalışmaları yapabilmektedirler.

Nasıl başvurabilirim? Başvurumda neler olmalı?
Staj için, duyurduğumuz “Staj Başvuru”larımıza sistemiz üzerinden başvurabilirsiniz.Tez için başvuru, ancak çalışanımız iseniz mümkündür.

Mesleki Eğitim

Şirketinizde mesleki eğitim alabilir miyim?
Böyle bir eğitim sağlamamaktayız.