Sorular ve Cevaplar

Sorular ve Cevaplar

2023-04-12T14:35:41+03:00

Bütün sorularınızı yanıtlayacağız!

Genel

Tractebel Hidro Dizayn’ın başvuranlarda aradığı tipik nitelikler var mı?
Bunu genelleştirmek zor. Ancak, nitelikler bakımından başvurduğunuz pozisyonun koşullarını sağlıyor olmalısınız.
Dahası, farklı görevlere istek ve heyecan duyuyor olmanız ve takım arkadaşlarıyla uyumunuz bizler için önemli.

Bazı pozisyonlar için başvuru son tarihi bölümünde “hemen” yazmakta. Bana gereken bildirim süresine rağmen bu pozisyonlara başvurursam değerlendirmeye alınır mıyım?
Tabii ki. Biz çoğu pozisyonu “hemen” doldurmak istiyoruz. Ancak, pozisyon için en uygun aday siz iseniz bu konuda tolerans gösteriyoruz.

Başvurumda neler olmalı?
Temel olarak sizin tarafımızca doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacak herşeyi başvurunuzda sunabilirsiniz. Özel olarak, sizin niçin ilgili pozisyona en uygun aday olduğunuzu özetle anlatan bir ön yazıyı sistemimize kaydetmenizi istemekteyiz. En son mezun olduğunuz okulun diploması ve önceki deneyiminize ait belgeleri de sistemimize yüklemelisiniz. Varsa son beş yıla ait eğitim sertifikalarınızı da eklemeniz başvurunuzun değerlendirilmesini hızlandıracaktır. Sistemimize işe başlayabileceğiniz en erken tarih veya size gereken bildirim süresi ve ücret beklentinizi yazmayı lütfen unutmayınız.

Nerede çalışacağım?
Bu, pozisyona göre değişebiliyor. Her açık pozisyon için nerede çalışacağınız tanımlanmıştır. Şirket merkezimizdeki pozisyonlara başvuruyorsanız, Balgat-Çankaya / Ankara ofisimizde çalışacaksınız. Proje bazlı danışmanlık/kontrollük pozisyonlarımıza başvuruyorsanız, duruma göre bulunduğunuz yerden doğrudan proje sahasına gönderilebilir ya da gönderilmeden önce belli bir süre merkez ofisimizde çalışabilirsiniz.

“Seyahatlere elverişli olmak” tan ne anlamalıyız?
Projelerimizin veya müşterilerimizin yurt içinde farklı şehirlerde ve hatta yurt dışında oluşu, kısa süreli seyahatler gerektirebilmektedir. Sözleşmelerimizde bu konuyla ilgili yükümlülüklerimiz bulunduğundan, çalışanlarımızın bu saha çalışması ve toplantı amaçlı seyahatlere katılmasını beklemekteyiz. Bu seyahatler, mümkün olduğunca önceden çalışanlarımıza bildirmekte, onlarla birlikte planlanmakta ve hazırlık yapmaları sağlanmaktadır.

Müşavirlik hizmetleriniz genellikle nerelerdedir?
Yurt dışı pazarında da söz sahibi olmak, Tractebel Hidro Dizayn’ın hedefleri arasındadır. Bu nedenle, Türkiye’deki müşavirlik hizmetlerimize ek olarak, Gürcistan başta olmak üzere dış ülkelerde giderek artan sayıda müşavirlik ihalelerine girmekte ve önce ihalelerde, sonra müşavirlik teşkilatlarında değerlendirilmek üzere tecrübeli adaylar aramaktadır.

Yurt dışı görevlerinde gittiğimiz ülkenin dilini konuşuyor olmak aranan bir özellik midir?
Hiç dert etmeyin. Genelde, işinizi yapacak düzeyde İngilizce bilmeniz, yeterli olmaktadır. Bunu, sorumluluğunuz dahilindeki işler hakkında tüm teknik konuları idareler, müşteriler ve yüklenicilerle yazışıp, tartışabilecek seviyede İngilizce olarak açabiliriz.

Başvurumu nasıl yapmalıyım? Elektronik olarak mı postayla mı?
Başvurunuzu sistemimiz üzerinden elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

İnternet sayfanızdaki açık pozisyon duyuruları sürekli güncelleniyor mu?
Tabii ki, tüm açık pozisyonları buradan takip etmeye devam ediniz. Bir pozisyon uygun aday işe alınarak kapandığında, sistemimizden onu hemen silmekteyiz.

Genel başvuru yapabilir miyim?
Evet! Belirli aralıklarla duyurduğumuz “Genel Başvuru”larımıza sistemimiz üzerinden başvurabilirsiniz.

Staj ve Tez

Staj ve tez imkanı var mı?
Şirketimizde staj olanağı bulunmaktadır. Şirket çalışanlarımız çalıştıkları projelerle ilgili yüksek lisans/tez çalışmaları yapabilmektedirler.

Nasıl başvurabilirim? Başvurumda neler olmalı?
Staj için, “Staj Başvuru” duyurularımıza sistemiz üzerinden başvurabilirsiniz. Tez başvuruları ise sadece çalışanlarımız için mümkündür.

Mesleki Eğitim

Şirketinizde mesleki eğitim alabilir miyim?
Böyle bir eğitim sağlamamaktayız.