Başvuru Süreci

Başvuru Süreci

2023-04-12T14:19:20+03:00

İş başvurusu sürecinin anlatıldığı bölümümüze hoş geldiniz.

Genel ya da açık pozisyonlara yaptığınız başvurunuz, aşağıda belirtilen süreçlerden geçtikten sonra birbirimizi daha iyi tanımamızı sağlayacaktır. Böylelikle, başvurduğunuz pozisyona uygunluğunuzu birlikte değerlendirmiş olacağız.

Büyüme dinamiğimiz: Başvurunuz

İlk izlenim, çok önem verdiğimiz bir konudur. Bu nedenle, kendinizi en iyi şekilde tanıtmanızı beklemekteyiz. Bir ön yazı ile birlikte sistemimiz üzerinden özgeçmişinizi bize ulaştırmanız gerekmektedir. En son mezun olduğunuz okulun diplomasının ve önceki iş yerlerinize ait çalışma belgelerinizin sistemimize ekli olmasını önermekteyiz. Son beş yıla ait eğitim sertifikalarınız pozisyona uygunluğunuzun değerlendirilmesinde hepimize hız kazandıracaktır. Lütfen işe başlayabileceğiniz en yakın tarihi ya da size ne kadar süre önceden bildirimde bulunmamız gerektiğini ve ücret beklentinizi belirtmeyi unutmayınız.

Sıra bizde: Ön Değerlendirme

Başvurunuz üzerinde sıkıca çalışacağız. Başvurduğunuz pozisyona mümkün olduğunca uyan bir özgeçmişinizin olması bizim için önemli. Başvuran diğer adayların sizden daha fazla tecrübeye sahip olabileceği gerçeği sizi kaygılandırmasın. Sizi başka açık pozisyonlar için değerlendirmemiz de söz konusu. Bu aşamada size telefon ya da eposta ile ulaşabiliriz, buna şaşırmayın. Bu, sizinle ilgili daha fazla bilgi almak istediğimizde başvurduğumuz bir yöntemdir.

Kısa bir görüşme: Telefon Görüşmesi

Başvurunuzu inceledikten sonra, sizinle bir telefon görüşmesi yapabiliriz. Bu, özellikle, başvurduğunuz pozisyonun özel nitelikler gerektirmesi durumunda izlediğimiz bir yoldur. Bu özel niteliğiniz ile ilgili telefonda ön bilgi almak isteriz. Telefon görüşmesi için bir tarih belirlemek üzere sizinle mutlaka iletişime geçmekteyiz.

Hoş Geldiniz: Birinci İş Görüşmesi

Bizi niteliklerinize ikna ettikten sonra, sizinle birebir görüşmek isteyeceğiz. Bu görüşme siz, insan kaynakları sorumlumuz ve/veya dahil olacağınız grubun başkanı arasında olmaktadır. Size şirketimizi ve grubu tanıtacağız. Pozisyona ait görev, sorumluluk ve yetkilerle ile ilgili daha detaylı konuşacağız. Ayrıca avantajlarınız ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Son aşama: İkinci İş Görüşmesi

Birinci iş görüşmesinde bizi ikna ettiniz. Eğer durum buysa, sizi ikinci bir görüşmeye çağıracağız. Bu görüşmede farklı olarak yönetimden de bir üye bulunacak. Önceki görüşmede ayrıntılandırılmayan noktalar ve varsa bu süreçte sizin aklınıza gelen sorular üzerinde konuşacağız. Pozisyon ile ilgili aklınızda soru kalmaması bizim için önemli. Sizden beklentilerimizi tam olarak anladığınızdan emin olmalıyız.

Tractebel Hidro Dizayn’da, bizim en önem verdiğimiz konu sizin kişiliğinizdir. Bu nedenle, sizi herhangi bir teste tabii tutmayı uygun görmüyoruz ve verdiğiniz bilgilere güveniyoruz.

Özetle, başvurunuzu sabırsızlıkla bekliyoruz. Onu en iyi şekilde değerlendireceğimize emin olabilirsiniz. Açık Pozisyonlar sayfamızı sürekli ziyaret ederek, size uygun bir pozisyonu bulabilirsiniz. Genel başvuru duyurularımız da burada yer almaktadır.